A google szerint:Rock60 írta: ↑2024.04.23., kedd 15:56Ebből kb. semmit nem értek.istvan01 írta: ↑2024.04.23., kedd 12:19
Egy dolgot említek még a több ösvény kapcsán. A PE/földelést is fogadó készülékek GND-je változó módon, előfordul hogy galvanikus összekötött a PE-vel, saszi potenciállal. Ez főleg aszimmetrikus jelkábelekkel okozhat földhurkot. Szimmetrikus jel kábelek erre védettek. Ménél nagyobb az ösvények alkotta PE hurok kerülete, az növelheti a föld hurok hatást. Ezt is tessék szempontként kezelni és készülni valahogy erre.
....
"A védővezető PE jelölése az angol protective earth kifejezésből származik, védőföldelést jelent, amit úgy kell érteni, hogy a PE vezető a védőföldelést megvalósító vezető."
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitas ... e_vignette
https://polaridad.es/hu/cual-es-el-significado-de-gnd/
"Az elektronikában a GND kifejezés a földre utal, más néven általános elektromos referencia. A GND a "föld" rövidítése angolul,.."
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/ ... n_zug.html
"Ezen az ábrán jól látszik miért is hívjuk földhuroknak. Azért mert egy hurkot alkot. A búgás oka, pedig a különböző földek potenciál különsége. Furcsa, de esetenként akár több mint száz volt is lehet ez, ami azon kívül, hogy minket a holdra kerget a búgással, még a készülékeinkre és magunkra is veszélyes."
Na, én ma belefutottam egy méretes zúgásba, ami eddig nem volt.
"Ez főleg aszimmetrikus jelkábelekkel okozhat földhurkot. Szimmetrikus jel kábelek erre védettek." Kicseréltem az asszimetrikus kábelt szimmetrikusra, és megszűnt a brummogás.
Ma brummogott csak, nem tudom, mitől lett földhurok ugyanabban a rendszerben, a múlt héten vagy korábban sosem volt.