Tegnap volt időm 1-2 órát nyúzni a Z3000-ret.
Első blikkre nagyon tetszik! Nem a 8K miatt akartam kipróbálni, az még nagyon messze van, hanem az új Amlogic processzor.
Nem tesztet akarok írni, hiszen ennyi használat után sokat még nem is lehet róla megtudni és a neten vannak róla tesztek. Csak annyit, hogy nekem hogy tetszett.
Az új lejátszókkal mindig az volt a gondom, hogy szoftveresen nincsenek kiforrva és még biztos van még mit ezen is "faragni" de az utóbbi idők első lejátszója, amire azt mondtam, hogy ez egyből maradhat. Lejátszik minden olyan file-t és feliratot, amit én használok, kép, hang nagyon jó, gyors, nem fagy és ez már elég is, ahhoz, hogy le se vegyem a polcról.
A kép tisztasága, részletessége, folyamatos lejátszása nagyon jó, ez elsőre is szembetűnő. Képfreki, HDR váltása is gyors, mint ahogy a kezdő bebootolása is. HDD-ket gyorsan beolvassa a poster wall, persze itt is lehet cserélni párat az elnevezések miatt. Tehát meg kell nézni azért, hogy jót talált-e hozzá, ha nem, akkor lehet újat választani. De én nem is innét szoktam indítani a filmeket, mivel sok demóanyagom van és ahhoz mindhez 1 posztert ad ki, aztán lehet ABCD... verziók között válogatni és alul a kis feliraton nézni az elérési útvonalat, hogy melyik részlet is az a filmből, ami ki van vágva. De film indítás előtt megnézni a posztert, vagy a bemutatót, vagy indításkor felugró borítót látni érdemes helyes borítót kiválasztani.
Ezután jött a AI képjavító tesztelése.
AI PQ, SDR anyagoknál nem működik, csak HDR anyagoknál vettem észre működését. Itt telítettebb, világosabb élénkebb színeket kölcsönöz a képnek. Hát talán low módban lehet kicsit "színesíteni" de a med és high beállítások nagyon túlzások és, akinek kalibrált a megjelenítője, az lehet a low módot is túlzásnak fogja érezni. Hasonlóan működik, de durvábban, mint a Sony XW7000-ben is megtalálható Live Color Enhancer, amit low módban szerintem tökre vállalható és az sdr-ben is működik.
AI Super Image, HDR anyagoknál vagy lehet natív 4K anyagoknál sem működik (nem tudtam még mindent kipróbálni) tehát szerintem csak HD, FullHD anyagoknál lehet használni. Működését a Darbee, vagy a Sony Reality Creation-hoz tudnám hasonlítani. Darbee-hoz képest sokkan finomabban, jobban megoldja a „kép felbontás” növelését vagy inkább részletkiemelést, de a Sony RC-jéhez viszonyítva már durvább. Tehát, akinek Sony megjelenítője van, az szintén nem fogja használni ezt a funkciót, mert ott szépen meg lehet adni az a részletkiemelési értéket, ami a felhasználónak tetszik, erre nincs szüksége és a kettő meg egymást már túlzottan üti. De, akinek a megjelenítője nem sony RC-vel, az viszont eljátszat vele, de szerintem low módnál fentebb már túlzásokba esik. De mindenki eldönti magának.
Új Music Player.
Sokat nem tudok róla elmondani, de internet rádió van, azt próbáltam, ami eddig nem volt. DLNA funkció és Tidal streaming is, amit nem próbáltam. De viszont az első Zidoo, ami viszi a nagyfelbontású PCM96 SACD formátumokat több csatornás módban, nem csak 2.0 és zenei DTS fileokat is, amik eddig nem mentek az elődökön. Ennek kifejezetten örültem, újra meghaltathatom ezeket a rég nem játszott anyagokat.
Hangról még annyit írnék, hogy feszes, részletes, dinamikus hangja van, nem esik túlzásokba bizonyos frekvenciákon, mélykezelése is kiváló. Tehát, csak jó tapasztalatom van vele, ami nagyon fontos, mivel voltak már olyan lejátszók, amik ezt az elvárást nem hozták.