Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat
Elküldve: 2024.10.20., vas. 16:37
tényleg nagy volt az érdeklődés és aki ott volt, bent is maradt..
Készült róla felvétel? Meg lehet nézni majd valahol?Luxor Audio írta: ↑2024.10.20., vas. 15:42Ezúton is köszönöm a meglepően nagy érdeklődést! Jó buli volt. Folyt. köv.
05.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
Köszönöm a választ! Reménykedtem benne, hogy a linkelt panel megfelelő volna erre a célra. Kutakodtam már, de nem találtam semmi jobbat, ami megfelelne erre a feladatra.Luxor Audio írta: ↑2024.08.18., vas. 10:11
Természetesen belefér, hiszen egyre gyakoribb probléma és ugyanúgy akusztikai kérdés, mint a zenehallgató és moziszobák belső viszonyai.
Esetedben is ezt tudom felkínálni, ha hatékony segítséget szeretnél.
Hasonló esettel küzdünk unokaöcsémmel közösen egy 5. kerületi 4. emeleti lakásnál, ami egyetemi diákoknak és nyáron inkább RBN-enes turistáknak van kínálva. Az előző évek tapasztalat az, hogy nyáron ennyire meleg lakást képtelenség kiadni, ezért klíma beépítést kezdtünk el. Ezt a belvárosban ma már szigorúan önkormányzati építési szabályokkal lehet megtenni. Ennek fő elemei:Luxor Audio írta: ↑2024.08.18., vas. 10:11
Önkormányzati felkérésre én is végeztem zajméréseket Budapest belső kerületeiben és bizony rettenetes a helyzet. Hogy a hivatalos előírásokban rögzített határértékek gyakorlatilag sehol nem teljesülnek, az önmagában is érdekes, de ennél súlyosabb, hogy még késő este sem lehet nyugodtan pihenni a belvárosban a zaj miatt. A mindennapokban tapasztalható ingerültség, agresszivitás is kapcsolódik a témához, no de nyilván nem erre vagy kíváncsi...
Természetesen belefér, hiszen egyre gyakoribb probléma és ugyanúgy akusztikai kérdés, mint a zenehallgató és moziszobák belső viszonyai. Egyre melegebbek a nyarak, egyre többen használnak klímaberendezéseket, amik odabent kellemes körülményeket teremtenek, de odakint zajforrásként jelennek meg. A saját zajunkat természetesnek tekintjük, a szomszéd zajára érzékenyebbek vagyunk, tehát létejön egy konfliktus forrás. Környezetvédelmi kérdés is, hiszen bár a legtöbben a CO kibocsátást emlegetik ilyen beszélgetésekben, a zajterhelés ugyanúgy része a problémakörnek és legalább annyira veszélyes ránk nézve, mint a légszennyezés. Pszichológusok hosszasan tudnának mesélni, milyen lelki problémákat okoz a tartós zajterhelés, ami néhány évtized alatt átlagosan 7-8 dB-lel nőtt a környezetünkben.
A válaszhoz ismerni kellene, jelenleg mit produkál a szoba akusztikailag, az alapján lehet eldönteni, min kell javítani és a konkrét feladatra megfelelő eszközt választani.
Minden felületnek jut szerep a helyiség akusztikai viselkedésében. A legtöbb lakószobában a mennyezet képezi a legnagyobb összefüggő visszaverő felületet, más problémák mellett a csörgővisszhang jellemző forrása is (taps után fémes csengést lehet hallani felülről), az ott kialakuló elsődleges reflexiós pontoknak döntö szerepe van a térhatásban, a teljes felületnek pedig az utózengésben.
Ebben a rendszerben semmilyen szoftveres korrekció nincs. Néha szükség lehet rá, de az akusztikai hibákat általában akusztikailag igyekszem megoldani ott, ahol keletkeznek. Az elektronikus szűrők finomhangolásra jók, komolyabb problémákat nem oldanak meg, maximum a szőnyeg alá söprik őket.
A net tele van favázas marhaságokkal, még a stúdió építéses oldalak is, fenyőlécekből kendá csolt monitorállványokkal stb.fapaci írta: ↑2023.06.19., hétf. 12:57Nem tudok fejből ilyen oldalt. A Neten rengeteg okosság és marhaság található, keresgélj, ha nem akarsz szakembert felkérni! De mindenekelőtt gondold végig, mit is szeretnék konkrétan!rTom írta: ↑2023.06.17., szomb. 07:38Szervusz!
Tudnál ajánlani olyan oldalt, ahol részletesen bemutatják hogyan kell korrekten előtétfalat építeni a falba süllyesztett hangsugárzóknak?
Különös tekintettel a tartószerkezet és a héjalás rezgésmentesítésére, rétegrendjére, és benne a hangsugárzó rögzítésére.
Nem stúdiót hanem otthoni környezetben láthatatlan megoldást szeretnék kialakítani.
Köszönöm